O nas piszą

„Krąg”, czyli pozytywnie zakręceni na folklor

Uwielbiają to co robią. Taniec, śpiew i ludowa muzyka jest tym co kochają. A teraz tą miłością chcą zarazić innych.

Więcej: „Krąg”, czyli pozytywnie zakręceni na folklor - Szczecin NaszeMiasto.pl

Z tradycją w nowoczesność, czyli Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”

Gdyby obserwować przekaz masowy, to można by odnieść wrażenie, że muzyka ludowa zaczęła się dopiero od tego, co zrobili bracia Golcowie czy też Cleo i Donatan. Ale kiedy rozejrzymy się szerzej, zauważymy w większości miast Polski pasjonatów tradycji i muzyki ludowej, którzy nie tylko zajmują się “ludowizną” na co dzień, ale i starają się pokazywać ją coraz szerszemu gronu

Więcej: Z tradycją w nowoczesność, czyli Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” - spolecznik20.pl

40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Krąg"

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku. Jego twórcą, choreografem i kierownikiem była Dobrosława Słupińska.

Więcej: 40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Krąg" - szczecin.eu

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”- piękna historia i pasja tańca!

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku. W przyszłym roku będzie obchodził 50 – tą rocznicę swojej działalności.

Więcej: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”- piękna historia i pasja tańca! - kobiecasprawa.pl

Wakacyjnych wspomnień czar – pracowite lato w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”

Kiedy większość szkół, po pracowitym roku, żegna swoich podopiecznych na zasłużone wakacje, uczniowie Zespołu Szkół nr 8 a zarazem tancerze Kręgu, nie próżnowali. Już na początku lipca wzięli udział w galowym koncercie towarzyszącym Dniu Pionierów Miasta Szczecina. Na Różance widać i słychać było m.in. skoczne polki, nastrojowe walce i żywiołowe oberki. „Urodziny Szczecina” były także okazją do wspólnej zabawy i nauki. Uczniowie brali bowiem także udział w animacjach prowadzonych dla gości Jubilata. To już kolejny rok, kiedy szczeciński „Krąg” świętuje szczecińskie Urodziny.

Więcej: Wakacyjnych wspomnień czar – pracowite lato w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” - zs8.szczecin.pl
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]

Jubileuszowy koncert Kręgu

Polonez powitalny, tańce kaszubskie oraz tańce górali spiskich to część koncertu którym Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg zainauguruje dziś obchody roku jubileuszowego. Podczas koncertu zespół wykona także suity tańców rzeszowskich, lubelskich, krakowskich oraz łowickie potańcówki.

Więcej: Jubileuszowy koncert Kręgu - radioszczecin.pl

Turniej tańca Zespółu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg“

Kamila i Artur są członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg“ w Szczecinie, w którym tańczą od ponad dekady. Zespół to amatorska grupa, której trzon stanowią uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie. Ma w repertuarze polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki z okolic Łowicza, Lublina, Krakowa i Rzeszowa oraz z Kaszub, Kurpii Zielonych, Śląska, Spisza i Nowego Sącza.

Więcej: Turniej tańca Zespółu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg“ - szczecin.pl